Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Щорсівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 34608364) був реорганізований і увійшов до складу Генічеської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історія села Олексіївка (Щорсівка)

Олексіївка( Щорсівка) – село,центр сільської ради.

Розташоване на відстані  17 км. від районного центру – м.Генічеськ, на відстані 5 км. від залізничної станції Н – Олексіївка,19 км. від пристані м.Генічеськ на Азовському морі та за 2 км. від автодороги Харків – Сімферополь.

Чисельність населення складає 1064 чоловіка.

Площа населеного пункту складає 201,9 га.

Село Олексіївка ( Щорсівка),була заснована  переселенцями Каменець – Подольської губернії в 1861 році після  відміни кріпосного права в Росії.

Перше колективне господарство було утворено у 1921 році в якому було 250 членів господарства,а в передвоєнні роки колгоспників стало вже  964 члена. Колгосп був одним із лідерів району в господарстві, було понад 200 корів. Мав автомобілі, трактори і другу необхідну сільгосптехніку.

Щорсівка, як і другі населені пункти Генічеського району стали ореною  кровопролитних  боїв з  врангелевцами, деникинцями, махновцями.

Не обминули село колективізація,розкуркулення,голодомори,репресії. Переважна більшість населення мобілізаційного віку взяли участь у Великій Вітчизняній війні проти  фашисткої німеччини із яких 198 чоловік  не повернулися додому. Імена загиблих викарбовані на плиті  меморіального комплексу.

У Радянські часи на території села Олексіївка ( Щорсівка) була розташована  центральна садиба  колгоспу « Україна».

За високі досягнення у підніманні села, односельці були нагороджені грамотами,медалями,грошовою премією.

Щорсівську сільську раду створено  в 1921 році.

Сільськими головами були:Бурлін Марія Тимофіївна,Коваленко Світлана Іванівна, Кравець Ніна Петрівна,Радченко Ольга Миколаївна,Дудін Олександр Леонідович,Гребенюк Сергій Миколайович,Шарлай Тетяна Іванівна та Шарлай Володимир Миколайович.

До Щорсівської сільської  ради входять три населених пункти:с.Олексіївка ( Щорсівка),с.Бойове,с.Ярошок.

С.Олексіївка (Щорсівка) є центральною садибою сільської ради.

Нині в с.Олексіївка ( Щорсівка) займаються ФГ:

ФГ « Колос»,ФГ « Каурі»,ФГ « Відродження»,0ФГ « Мрія»,ФГ « Ціль»,ФГ « Батюх»,ФГ « Гамма»,ФГ « Єремко»,ФГ « Приазовʼя».

Працюючі підприємства: ПП ПСП « Україна»,ПП АФ « Промінь»,МГП КОН « Добробут».

В селі діють: загальноосвітня школа І – ІІІ ступеню,яка налічує 166 дітей,18  осіб – педагогічний колектив. Директор школи – Стрілець Т.В., заступник директора та навчальної виховної роботи – Горова Н.В та Ізмайлова О.В.,

Дитячий дошкільний навчальний заклад « Надія», налічує  37 дітей.

4 чоловіка – педагогічного колективу, завідуюча Шарлай У.Ю.

Олексіївське відділення зв’язку  - завідуюча Калачова С.О.

Бібліотека – завідуюча Дудіна О.М.

Клуб « Промінь».

В центрі села знаходиться храм Іоанна -  Богословського, який був збудований ще до революції 1896  році.

Новопризначений настоятель храму священик Іоанн Першута.

В селі знаходиться діючий фельдшерсько – акушерський пункт – завідувач  Гопенюк М.М. – та 3 чоловіка медперсоналу.

На території Щорсівської  сільської ради знаходиться могила Невідомого Солдата, на якій установлений пам’ятний знак.

Також є футбольний стадіон, на якому проводяться змагання по футболу командами району.

Також є спортивна площадка, спортивний зал в яких  займається молодь села.

У Щорсівській ЗОШ , знаходиться музей,в якому вся історія  нашого села.

В селі Олексіївка  в центрі села діє  дитяча площадка.

В селі Олексіївка є вулиця Шабовти, яка названа в честь героя - земляка Григорія Шабовти, який по звірячому був катований  німцями у роки Великої Вітчизняної війни.

Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *